Nie żyje gwiazdor "Prawa ulicy" i "Johna Wicka". Miał 60 lat!

​Nie żyje amerykański aktor Lance Reddick. Gwiazdor znany był z ról w serialu "Prawo ulicy" i filmu "John Wick". Miał 60 lat!

  Lance Reddick- życiorys

  Lance Reddick był amerykańskim aktorem, znanym z wielu ról w filmach i serialach telewizyjnych. Urodził się 31 grudnia 1962 roku w Baltimore, w stanie Maryland, w USA. Jego rodzice byli nauczycielami, a wychował się w rodzinie o bogatych tradycjach kulturalnych. W wieku 16 lat zaczął grać na fortepianie, co rozwijało w nim umiejętności muzyczne i artystyczne.

  Reddick studiował aktorstwo na Uniwersytecie Yale’a, gdzie zdobył tytuł magistra sztuk pięknych. Następnie przeprowadził się do Nowego Jorku, aby rozpocząć karierę aktorską. W 1996 roku zadebiutował na scenie off-Broadwayowskiej w sztuce „In a pig’s valise”. Rok później zagrał w filmie „The Siege” u boku Denzela Washingtona i Bruce’a Willisa.

  ZOBACZ TAKŻE: Metoda szarej skały- czyli sposób na toksycznych ludzi!

  W latach 90. Reddick pojawił się w kilku popularnych serialach telewizyjnych, w tym w „New York Undercover” i „NYPD Blue”. W 2002 roku dołączył do obsady serialu „The Wire”, w którym grał Cedrica Danielsa przez pięć sezonów. W kolejnych latach pojawiał się gościnnie w wielu innych serialach, takich jak „Lost”, „Fringe” czy „Law & Order: Special Victims Unit”.

  W 2008 roku Reddick został obsadzony w jednej z głównych ról w serialu science-fiction „Fringe”. Grał agenta FBI Phillipa Broylesa przez pięć sezonów, a jego postać stała się jedną z ulubionych przez fanów. Jedną z jego najbardziej znanych ról była kreacja porucznika wydziału narkotykowego Cedrida Danielsa w serialu HBO "Prawo ulicy". Pojawiał się też w filmach takich jak „White House Down” i „John Wick”. W 2014 roku dołączył do obsady serialu „The Blacklist”, w którym grał postać agenta CIA, Harolda Cooper. Reddick jest również znany z wielu ról głosowych, m.in. jako Sylens w grze wideo „Horizon Zero Dawn” oraz jako Kapitan Martin Diaz w grze „Gears of War”.

  Lance Reddick był żonaty z aktorką Stephanie Diane Day, z którą miał dwójkę dzieci. Aktor był aktywny społecznie, wspierał organizacje charytatywne i był zaangażowany w działalność na rzecz równości rasowej.

  Nie żyje gwiazdor "Prawa ulicy" i "Johna Wicka"

  Amerykański srrwis TMZ w piątek poinformował o śmierci aktora. Ciało Reddicka znaleziono w jego domu w Los Angeles. Przyczyna śmierci nie jest znana.

  Udostępnij: