12 zdań, które powinno się wypowiadać na głos, ale się boimy.

Słowa są najważniejszą drogą do wyrażania emocji. Nie mówiąc o swoich uczuciach, tłumimy je w sobie i odbieramy tym drogę do szczęścia. Należy uważać na słowa, ale są pewne rzeczy, które powinniśmy się nauczyć mówić na głos. 

  1. Nie miałem racji

  Zdolność do przyznania się do błędu jest bardzo doceniana. Uznanie swojego błędu jest odważne i dzięki temu często dochodzi do pojednania. Nie przyznając się do winy sprawiamy wrażenie, że nie żałujemy popełnionego czynu.

  2. Nie wiem

  Nie ma na ziemi człowieka, który posiada wiedzę całego świata. Jest to naturalne, że możesz czegoś nie wiedzieć i nie ma w tym żadnego wstydu, jeśli przyznasz się do tego. Szukanie odpowiedzi na rzeczy, o których nie mamy pojęcia, jest rzeczą normalną. Nie musisz mieć zdania na każdy temat i nikt nie powinien z tego powodu ciebie oceniać.

  3. Nie zgadzam się

  Wyrażanie swojej prawdziwej opinii na jakiś temat, jest bardzo istotne wśród ludzi. Przyznając komuś rację, mając zupełnie inne zdanie na dany temat, to kreujesz fałszywy obraz własnej osoby. Lekceważąc swoje zdanie stajesz się osobą, której opinia nie jest istotna.

  4. Zraniłeś mnie

  Mówienie o swoich uczuciach jest istotne. Nie chodzi o obwinianie drugiej osoby o swoje cierpienie, ale o uświadamianie co jest źródłem bólu. Rozmawiając uczycie się nawzajem szanować swoje uczucia. Normalne jest, że ludzie ranią się, ale ukrywanie swoich emocji nie przyniesie pozytywnych skutków.

  5. Chcę być sam

  Każdy ma prawo do chwili z samym sobą. Prosząc o samotność innych nie powinno być łączone z odrzuceniem ich przez ciebie. Samotne chwile są potrzebne każdemu na przemyślenia, odpoczynek lub załatwienie własnych spraw.

  6. Nie chcę tego robić

  Jesteś wolnym człowiekiem i powinieneś mówić "nie" na propozycje, które nie są dla ciebie odpowiednie. Wiele ludzi boi się, że kogoś zrani odmawiając mu, ale jest to błędne myślenie. Wiedząc, że coś nie jest zgodne z twoimi przekonaniami, to nie możesz patrzeć się na innych.

  7. Już tak nie czuję/ nie myślę

  Pod wpływem wydarzeń lub przemyśleń poglądy mogą się zmienić i nie ma w tym nic złego. Nie powinno to być uważane za niezdecydowanie lub brak stabilności. Dużo ludzi zostaje jednak przy swoim dawnym zdaniu mimo, że myślą już zupełnie inaczej.

  8. To nie twoja sprawa

  Każdemu należy się prywatność, a więc jeśli ktoś zaczyna interesować się twoim życiem, to nie masz obowązku mu o nim opowiadać. Zwrócenie uwagi, żeby zajął się swoimi sprawami jest całkowicie na miejscu, bo każdy ma prawo bronić swojej przestrzeni.

  9. Boję się

  Strach uznawany jest za słabość, ale przyznanie się do niego wymaga odwagi. Pokazujemy tym, że potrzebujemy pomocy, a w tym nie ma nic złego. Uleganie lękom jest naturalne, ale ważne jest, aby zacząć z tym walczyć.

  10. Mam dość

  U każdego znajduje się gdzieś ta granica wytrzymałości. Mówienie otwarcie, że więcej już się czegoś nie zniesie, pomaga uniknąć błędów. Jeśli czujesz, że kończą ci się siły w pewnych trudnych lub przykrych sytuacjach, po prostu przyznaj się do tego.

  11. Kocham Cię

  Dla niektórych wyrażenie uczuć nie przychodzi z łatwością. Wiele osób chociaż bardzo chciałoby wyznać, co czuje do drugiej soby, najzwyczajniej boi się wypowiedzieć słowo "kocham Cię".  

  12. Nie kocham Cię

  Często tkwimy w związku bez przyszłości i chociaż nasz partner jest przekonany o tym, że nadal darzymy go uczuciem, wcale tak nie jest. Boimy się wówczas przyznać do tego, że już nie kochamy swojej drugiej połówki i kontynuujemy relację. Jest bardzo krzywdzącę dla naszego partnera jak i nas samych. 

  ZOBACZ TAKŻE: Te błędy są najczęściej popełniane podczas zbliżenia

  +

  •  
  Udostępnij: