Maciej Stuhr we wzruszający sposób pożegnał swojego ojca - 'Wdzięczność"

Wczoraj media obiegła przygnębiająca wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra, znakomitego aktora, który odszedł w wieku 77 lat. Jego syn, Maciej Stuhr, wieczorem zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych wzruszający post, w którym pożegnał ojca.

9 lipca 2024 roku przyniósł smutną wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra, jednego z najważniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorów. Jego syn, Maciej Stuhr, potwierdził tę informację, pogrążając w żałobie miłośników sztuki i kina w Polsce i na całym świecie.

Jerzy Stuhr rozpoczął swoją karierę w latach 70. i szybko zdobył uznanie za swoje wyjątkowe talenty aktorskie i reżyserskie. Zyskał sławę dzięki rolom w kultowych filmach, takich jak "Wodzirej", "Amator", "Seksmisja" czy "Kiler". Wiele osób z pewnością kojarzy go także z serii filmów animowanych "Shrek", gdyż to właśnie artysta podkladał głos do uwielbianego i zabawnego Osła.

Problemy zdrowotne Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi przez wiele lat. W latach 80., mając zaledwie 37 lat, przeszedł poważny zawał serca, który poważnie zagrażał jego życiu. Mimo trudnych prognoz, udało mu się wrócić do zdrowia i kontynuować karierę.

W 2020 roku Stuhr doznał udaru mózgu. Szybka reakcja rodziny i odpowiednia opieka medyczna pozwoliły na rozpoczęcie rehabilitacji, która przywróciła mu mowę i sprawność fizyczną. Rehabilitacja była długotrwała i wymagająca, ale przyniosła oczekiwane rezultaty.

Jerzy Stuhr przez ponad dekadę walczył również z rakiem krtani. Choroba została zdiagnozowana w 2011 roku, co wymagało operacji usunięcia nowotworu. Niestety, w 2023 roku nowotwór powrócił w to samo miejsce. Aktor przeszedł kolejną operację, tym razem w klinice w Zakopanem. Mimo sukcesu operacji, choroba nadal postępowała, a Jerzy Stuhr nie odzyskał pełnej sprawności.

Maciej Stuhr żega tatę

Śmierć Jerzego Stuhra była ogromnym ciosem nie tylko dla jego fanów, ale przede wszystkim dla jego rodziny. Maciej Stuhr, jego syn, pożegnał ojca w poruszający sposób. Wieczorem na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił post z rodzinnym zdjęciem, który opatrzył prostym, ale wzruszającym słowem

Wdzięczność - napisał

Pod tym postem pojawiły się setki komentarzy z kondolencjami i wyrazami współczucia. Wielu ludzi wyrażało niedowierzanie i smutek z powodu odejścia Jerzego Stuhra, wspominając jego wybitne kreacje aktorskie i niezapomniany wkład w polską kulturę.

Śmierć Jerzego Stuhra jest wielką stratą dla polskiej kultury, ale jego twórczość i pasja będą żyły dalej, inspirując przyszłe pokolenia artystów. Jego życie i praca są świadectwem niezwykłego talentu i determinacji, które na zawsze pozostaną częścią polskiego dziedzictwa filmowego.

Zobacz także: Te cytaty Jerzego Stuhra bawiły wszystkich do łez!

Udostępnij: