5 powodów, dla których warto czytać książki.

  <font color="#ffff00">1. Czytanie relaksuje</font>

  Czytanie jest dobre na walkę ze stresem. Potrafi przenieść człowieka w inny świat, w którym problemy dnia codziennego stają się trywialne i blakną. Odrywa od rzeczywistości, sprawia, że nasze wnętrze dąży do upragnionej harmonii.


  <font color="#ffff00">2. Czytanie wzbogaca słownictwo, a co za tym idzie rozwija umiejętność wysławiania się.</font>

  Większy arsenał słów pomaga w artykułowaniu tego, o czym myślimy. Nabieramy elokwencji, opisywania nawet tych prostych rzeczy, pięknym barwnym językiem. Człowiek, który jest oczytany zwykle emanuje pewnością siebie. Posiadając bogatsze słownictwo lepiej się komunikujesz, potrafisz być interesującym człowiekiem. Posiadasz dostęp do szerokiego zasobu metafor i porównań, co w czasie rozmowy bywa przydatne.


  <font color="#ffff00">3. Czytanie zmienia sposób myślenia, często inspiruje i działa motywująco</font>

  Z każdej książki można wynieść przynajmniej jedno wartościowe zdanie. Czasem jest tak, że cytat z książki staje się naszym mottem życiowym. Często czerpiemy z książek wzorce i postawy jak należy postępować w życiu. Książka jest bezkresnym oceanem wiedzy.


  <font color="#ffff00">4. Czytanie pobudza wyobraźnię</font>

  Czytając nasza wyobraźnia ma szerokie pole do popisu. Nasza wyobraźnia posiada nieproporcjonalnie większy (jak nie nieograniczony) budżet, niż niejedna superprodukcja filmowa. Każdy, drobny opisany szczegół wygląda tak, jak zechcemy. Kreujemy swój własny świat, dlatego też, tak ciężko jest się rozstać z dobrą książką, jak jej historia dobiega końca.


  <font color="#ffff00">5. Czytanie poprawia pamięć</font>

  Czytanie książek działa niezwykle stymulująco dla naszego mózgu. Czytając tworzysz filmy i obrazy, łączysz nową wiedzę z tym co już znane. Dzięki temu Twoje neurony są nieustannie przecierane i zmuszane do wysiłku. Czytając zwiększasz kondycję swojego mózgu.

  Udostępnij: