Po jakim czasie kobiecie zaczyna brakować współżycia i jakie niesie to ze sobą konsekwencje?

Nie da się ukryć, że sfera seksualna jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. Niemniej jednak każdy ma inne potrzeby i przyzwyczajenia, jednak spoglądając na badania, to mężczyźni są w stanie krócej wytrzymać bez stosunku niż kobiety. W takim razie po jakim czasie abstynencję seksualną zaczynają odczuwać kobiety i jakie to niesie ze sobą konsekwencje?

Po jakim czasie kobiecie brakuje seksu?

Niemal wszystkie badania mówią jasno, że to mężczyznom jest trudniej wytrzymać bez seksu niż kobietom. Niemniej jednak dla wielu z nas seks jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Niektórzy twierdzą nawet, że nie mogliby wytrzymać bez regularnych zbliżeń.

U kobiet czas abstynencji seksualnej może być zdecydowanie dłuższy niż u płci przeciwnej, a konsekwencje tego zaczynają odczuwać dopiero po kilku miesiącach. Brak zbliżenia zaczyna doskwierać mężczyznom już po około trzech tygodniach, a w przypadku pań wygląda to zdecydowanie inaczej. Jednak długa abstynencja niesie ze sobą poważne konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE: Jak być kobietą asertywną?

Wyniki najnowszych badań, które zaprezentował portal kobieta.onet.pl mówią jasno, że brak seksu zaczyna doskwierać kobiecie dopiero po dwóch miesiącach od ostatniego zbliżenia. Oczywiście każda z pań jest inna i ma inne potrzeby. Niemniej jednak kobiety, które wzięły udział w badaniu, niemal zgodnie przyznały, że abstynencja zaczęła im doskwierać właśnie po tak długim czasie. Jak się również okazuje, brak pożycia seksualnego niesie ze sobą konsekwencje, które mogą wskazywać na to, że dana osoba od dłuższego czasu nie miała zbliżenia.

Co się dzieje, gdy kobieta zaniedbuje życie seksualne?

Brak życia intymnego u kobiet zdecydowanie wpływa na ich zdrowie. Panie mają wówczas większą podatność na infekcje intymne oraz mogą występować problemy z układem krążenia. Abstynencja przyczynia się również do problemów z pamięcią oraz częściej występują kłopoty z osiągnięciem orgazmu.

Jak podkreślają seksuolodzy, kobiety stają się bardziej drażliwe i często nie potrafią kontrolować swojego zachowania. Coraz częściej można również zauważyć, że dotykają je regularne napady frustracji, z którymi ciężko im sobie poradzić.

ZOBACZ TAKŻE: Konstruktywna kłótnia, czyli jak kłócić się z głową?

Warto również podkreślić, że abstynencja seksualna i jej konsekwencje są bardziej nasilone u kobiet niż u mężczyzn.

Udostępnij: