Dlaczego mężczyźni odmawiają współżycia? Te powody nie są tak oczywiste…

Mężczyźni nieustannie myślą o intymnych zbliżeniach i ciągle mają ochotę na łóżkowe igraszki. To jedne z najczęściej powtarzanych mitów na temat męskiej seksualności! Z jakiego powodu mężczyźni odmawiają współżycia? Powody są bardziej skomplikowane, niż się wydaje.

  „Facetom tylko jedno w głowie” i „zawsze im się chce”!

  Choć takie słowa na temat męskiej seksualności można usłyszeć często, nie jest to prawda! Utarło się przekonanie, że mężczyźni myślą o seksie nieustannie! Nawet co 7 sekund! W tym stwierdzeniu nie ma ani krzty prawdy.

  Ten mit wziął się od badań prowadzonych przez Alfreda Kinsey'a z Uniwersytetu w Indianie. Naukowiec w swojej pracy poświęconej męskiej seksualności, uznał, że aż 54% badanych mężczyzn myślało o seksie kilka razy dziennie, 43% kilka razy w tygodniu, a 3% rzadziej niż raz w miesiącu. Oznaczałoby to aż 500 myśli na godzinę i ponad 8000 w ciągu doby, co oznaczałoby, że mężczyźni myślą o seksie właśnie co siedem sekund... Co jest przecież niemożliwe!

  Z kolei badacze z Duke University dowiedli, że to wcale nie mężczyźni, ale kobiety są bardziej zainteresowane seksem. Natomiast mężczyźni przeceniają swoje zainteresowanie stosunkami. Nie dość, że wcale nie myślą o tym nieustannie, to też nie uprawiają seksu tak często, jak zwykło się sądzić.

  Dlaczego mężczyźni odmawiają współżycia? Te powody są nieoczywiste!

  Mężczyźni odmawiają seksu swoim partnerkom z różnych powodów. Nie wszystkie z nich są tak oczywiste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Psychoterapeuta Krzysztof Korona w rozmowie ze Zwierciadłem mówi, że faceci stosują „strategie unikowe”.

  Ekspert wyjaśnia, że mężczyźni często stosują ucieczkę, zamiast szczerej rozmowy, gdy chcą odmówić seksu partnerce:

  Jeżeli chcą unikać seksu, to kombinują w dwojaki sposób: angażują się w pracę, późno przychodzą do domu, przynoszą papiery z pracy, odbierają setki telefonów. Mówią: „Nie mam czasu, jestem zapracowany”. Albo: „Słuchaj, ledwie żyję, potrzebne są nam pieniądze”. To strategie ucieczkowe spod znaku „praca”.

  Czasem dążą też do wywołania konfliktu:

  Jeśli facet chce uniknąć seksu wieczorem, może doprowadzać do porannego konfliktu. To bywa skuteczne. Kolejna strategia: „ona mnie zdradza”. Zaczynają się więc przesłuchania: „ty chyba kogoś masz”.

  ZOBACZ TAKŻE: Jak działa „chemia miłości”? Zobacz, co dzieje się z ciałem podczas szczytowania!

  Te powody są nieoczywiste

  Psychoterapeuta mówi, że istnieje też sporo bardziej nieoczywistych powodów, dla których mężczyźni odmawiają zbliżenia z partnerką:

  Istnieją mężczyźni, którzy wstydzą się z kobietami porozmawiać na temat swoich potrzeb seksualnych. Boją się, że zostaną wyśmiani lub uznani za dewiantów.

  Inny powód to:

  Sytuacja, kiedy facet nie otrzymuje w seksie tego, czego pragnie lub po prostu boi się, że nie zaspokoi swojej partnerki.

  Mężczyzna może obawiać się, że nie stanie na wysokości zadania i nie doprowadzi kobiety do orgazmu, co go blokuje:

  Uważają, że uprawianie seksu powinno się odbywać tylko w ramach określonych norm. (…) bywa, że nie ma umiejętności i pomysłu, by używać miłości francuskiej, czy korzystać z pieszczot, aby tak doprowadzić kobietę do orgazmu. To wykracza poza jego myślenie, co to jest normalny seks.

  Udostępnij: