Jak działa „chemia miłości”? Zobacz, co dzieje się z ciałem podczas szczytowania!

21 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Orgazmu. Niezależnie od tego, czy mówimy o orgazmie męskim, czy kobiecym, jest to najsilniejszy moment podniecenia seksualnego. Co wówczas dzieje się z naszym organizmem? Jak szczytowanie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Czym jest orgazm?

Moment najsilniejszego podniecenia seksualnego i towarzyszącego mu równie silnego uczucia rozkoszy, będący najczęściej celem lub zakończeniem stosunku płciowego, aktu masturbacji lub innej formy zachowania seksualnego - tak brzmi oficjalna definicja orgazmu.

Podczas szczytowania odczuwamy przyjemność i rozkosz, które ciężko jest zdefiniować. Choć każdemu przynosi zaspokojenie seksualne, to jest kwestią indywidualną i każdy z nas przeżywa ten moment na swój sposób. Warto zdać sobie również sprawę, że istnieje wiele sposobów na osiągnięcie orgazmu. W trakcie stosunku mężczyźni i kobiety przeżywają różne fazy podniecenia i to w różny sposób. Wyróżniamy cztery fazy, które za każdym razem różnią się czasem trwania i intensywnością.

1. Pożądanie - wówczas zaczynasz odczuwać popęd seksualny.
2. Podniecenie - twoje ciało zaczyna reagować na dotyk i z każdą chwilą podniecenie seksualne staje się silniejsze.
3. Orgazm - dochodzi do rozładowania energii seksualnej w twoim ciele.
4. Odprężenie - podniecenie powoli się zmniejsza, a ciało uspokaja. Możliwe odczucie zmęczenia.

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie pieścić kobietę, by przeżyła rozkosz? 5 najbardziej erogennych miejsc!

Jak szczytowanie wpływa na nasz organizm?

Nie da się ukryć, że pierwsze co nasuwa się na myśl związanego ze szczytowaniem, to fala przyjemności, która rozlewa się po naszym ciele. Jednak nie każdy reaguje w taki sposób na tak mocne doznania. U niektórych osób podczas orgazmu może wystąpić ból głowy, a nawet niekontrolowany płacz. Możemy odczuwać drżenie nóg lub skurcz mięśni.

Niemniej jednak warto wiedzieć, że orgazm na pozytywny wpływ na nasz organizm. Co więcej, udowodniono, że szczytowanie jest w stanie zastąpić proszki przeciwbólowe. Niektóre kobiety decydują się na stosunek podczas menstruacji, aby złagodzić ból, lub właśnie w taki sposób radzą sobie z migreną. Szczytowanie ułatwia zasypianie i wspiera akcję serca. Poprawia również nasze samopoczucie, rozładowuje stres i napięcie. Co więcej, stosunek seksualny jest nie tylko przyjemny, ale również za jego pomocą można spalić nawet do 100 kalorii.

Szczytowanie to zdecydowanie jedno z najprzyjemniejszych uczuć, jakie może doświadczyć człowiek. Choć ciężko porównać je z innym przeżyciem, bo za każdym razem odczuwamy orgazm inaczej, to jest jedno określenie - obezwładniający błogostan.

Nie da się ukryć, że w przypadku szczytowania to mężczyźni mogą zazdrościć kobietom. Średnio kobiecy orgazm trwa w ok. 26 sekund, przy czym mężczyźni przeżywają rozkosz od 3 do 10 sekund.

ZOBACZ TAKŻE: 7 porad, jak być dobrym kochankiem. Daj swojej partnerce rozkosz!

Udostępnij: