Bolesne wspomnienia- jak się od nich uwolnić?

Chcesz poradzić sobie z trudną przeszłością i uwolnić się od bolesnych wspomnień? Pragniesz odciąć się od tego, co było i ruszyć do przodu? Podpowiadamy, jak to zrobić!

  Gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć…

  Czasem przeszłość wywołuje w nas trudne emocje, a nawet traumy. Gdy raz za razem powracają do nas bolesne wspomnienia, a czarne myśli wciąż krążą po głowie, trudno poradzić sobie z tym co było. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by się od tego uwolnić..

  Bolesne wspomnienia- jak się od nich uwolnić?

  Wydaje się, że jedynym sposobem jest odcięcie się od przeszłości i wymazanie tego co było. Jednak zwykle jest tak, że trudne emocje, które próbujemy zwalczyć i uciszyć, powoli narastają. Ich wybuch następuje prędzej czy później i to w najmniej spodziewanym momencie!

  Dlatego zamiast ignorować swoje uczucia, a problemy zamiatać pod dywan, skonfrontuj się z nimi, nazwij je i spójrz na swoje doświadczenia z dystansem.

  Jeśli jest to ponad Twoje siły skorzystaj z pomocy profesjonalisty: psychologa lub terapeuty. Dzięki temu przepracujesz co Cię boli, nauczysz się wyrażać swoje uczucia i zrozumiesz, dlaczego w przeszłości spotkała Cię krzywda.

  ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego coraz więcej małżeństw rozwodzi się zaraz po ślubie?

  Zaakceptuj trudne doświadczenia i to co cię spotkało. Potraktuj je jako część swojego życia- tylko tak będziesz w stanie osiągnąć wewnętrzny spokój i równowagę.

  Pamiętaj jednak, że nieustanne stawianie się w roli ofiary i powracanie do dawnych uraz, tylko trzyma cię w miejscu i nie pozwala ruszyć dalej. Oprócz tego pielęgnowanie w sobie nienawiści do osób, które nas kiedyś skrzywdziły, to najgorsza reakcja z możliwych.

  Dlatego pozwól, by negatywne uczucia takie jak żal, gniew i niechęć odeszły. Jeśli ktoś Cię skrzywdził, ale tego żałuje, postaraj się przebaczyć. Gdy przestaniesz rozpamiętywać złe rzeczy i do nich powracać, to znak, że jesteś gotów ruszyć do przodu.

   

  Udostępnij: