Chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie? Uważaj, masz na to tylko 7 sekund!

Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz. Na dodatek naukowcy odkryli, że mamy na to tylko 7 sekund. Zastanawiasz się, jak zostać odebranym w pozytywny sposób podczas pierwszego spotkania? Podpowiadamy!

  Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz

  Pierwsze wrażenie to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, gdy poznajesz nową osobę. Nawet jeśli w ciągu dalszej znajomości uda Ci się zmienić zdanie na swój temat, to pierwsze wrażenie jest często bardzo trudne do odwrócenia. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie.

  Masz na to jedynie 7 sekund!

  Doktor Michael Solomon z New York University dokonał obserwacji, według których już podczas pierwszych siedmiu sekund kontaktu z nowo poznaną osobą, zostajemy ocenieni aż w jedenastu kategoriach!

  Według naukowca po pozorach oceniamy:

  poziom wykształcenia, status ekonomiczny, wiarygodność, uczciwość i kompetencje, poziom zaufania, kulturę osobistą, wpływ płci na zachowanie (zgodne z przyjętymi normami kulturowymi), odniesiony sukces, poglądy polityczne, poglądy religijne, tło etniczne, zadowolenie społeczne, seksualne i zawodowe.

  ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy na babski wieczór!

  Jakie są sposoby na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia?

  Wydaje się to niemożliwe? A jednak to prawda! Na szczęście możemy przygotować się do tego, by być odebranym w pozytywny sposób. Oto kilka sposobów, które pomogą Ci w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia:

  Uśmiechnij się

  Uśmiech sprawia, że jesteśmy bardziej przyjaźni i otwarci. Dlatego warto zadbać o uśmiech podczas pierwszego spotkania.

  Zachowaj kontakt wzrokowy

  Spójrz na osobę, z którą rozmawiasz, aby pokazać, że jesteś zainteresowany i skoncentrowany na rozmowie.

  Zwróć uwagę na mowę ciała

  Twój sposób poruszania się i wyraz twarzy również ma znaczenie podczas pierwszego wrażenia. Zwracaj uwagę na swoją postawę. Stań prosto, ale naturalnie, z rozluźnionymi ramionami. Unikaj gestykulowania zbyt agresywnie. To pomoże Ci wyglądać bardziej kompetentnie i przekonać drugą osobę, że jesteś godny zaufania.

  Bądź otwarty

  Wykazuj zainteresowanie drugą osobą, zadawaj pytania i słuchaj uważnie jej odpowiedzi. Pytaj innych ludzi o ich zainteresowania, hobby czy pracę. Dzięki temu zyskasz ich sympatię.

  Bądź autentyczny

  Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Pokaż swoją prawdziwą osobowość i zachowanie.

  Udostępnij: