Jednym zawsze brakuje do szczęścia ...
Jednym zawsze brakuje do szczęścia władzy, innym - szczęścia do władzy.
Niektórzy faceci sprawiają że kobiety płaczą, inni że nie śpią po nocach. Są też tacy którzy sprawiają że kobiety nie mogą przestać się usmiechać - to są Ci właściwi.
Szczęście w życiu zależy od jakości naszych myśli.
- Zawsze tak dużo myślisz, Charlie?
- Czy to coś złego?
- Niekoniecznie, ale czasem ludzie nie uczestniczą przez to w życiu.
Prawdziwe szczęście nie jest związane z posiadaniem, wygrywaniem czy byciem na szczycie. Jest to coś głęboko ukorzenionego, czego nie można zabrać ani przejąć. Jest to wewnętrzne zrozumienie, że jesteśmy cenni, kochani i że nasze życie ma sens.
Dopiero kiedy naprawdę przestajesz się
bać, stajesz się szczęśliwy, lekki i silny.
Szczęście to nie jest kwestia intensywności lecz równowagi, porządku, rytmu i harmonii.
Szczęście to coś, co nie przychodzi samo. Trzeba po nie sięgnąć. Wiele razy jesteśmy o krok od szczęścia, ale z jakiegoś powodu nie potrafimy tego kroku zrobić.
Nie oczekuj zbyt wiele od szczęścia, ponieważ nawet w najszczęśliwszych momentach, czyjeś serce może łamać się cicho, w samotności.
Nie ma niczego, co by mogło zapewnić ci szczęścia. Szczęście jest coś, co sam sobie dajesz. Jest to ostateczy efekt twoich myśli, słów, czynów.
Małe żyjątka rozmnażają się przez podział komórek, biurokraci przez podział pracy.