Praktykujesz MASTURDATING? Ten trend robi furorę nie tylko wśród singli!

Masturdating jest nowym trendem społecznym i wbrew pozorom nie chodzi w nim o zaspokajanie potrzeb seksualnych. To nic innego jak spędzanie czasu samym ze sobą bez poczucia wstydu i wyrzutów sumienia. Ma on wiele zalet i jak się okazuje, nie jest wcale przeznaczony dla singli. Osoby w związkach też powinny go praktykować.

Wzrost popularności masturdatingu

Choć nazwa tego zjawiska może dla wielu osób być myląc, to jak już wspominaliśmy, masturdating to nic innego jak czerpanie przyjemności ze spędzania czasu tylko w swoim towarzystwie. Chodzi w nim o zaspokajanie własnych potrzeb, nie patrząc przy tym na innych.

Podczas masturdatingu powinniśmy skupić się wyłącznie na sobie, swoich zachciankach i potrzebach. Wówczas musimy odciąć się od wszystkiego, co nas otacza i skupić na własnych pragnieniach. Jak sprawić, aby ten trend społeczny praktykować w życiu codziennym? Nic prostszego. Wystarczy jedynie chociaż przez chwilę posłuchać siebie i robić to, na co tak naprawdę się ma ochotę.

ZOBACZ TAKŻE: „To intymniejsze niż poród” – Dużo kobiet nie chce tego robić w sypialni

Jak praktykować masturdating?

Powiedzmy, że masz chwilę wolnego czasu i nie wiesz, jak go spędzić. W twojej głowie pojawia się mnóstwo pomysłów tj. wyjście do kina, do restauracji, czy nawet wycieczka w odległe miejsce. Jeżeli mamy koło siebie drugą połówkę zazwyczaj wybieramy jedną z opcji i robimy coś razem. Jednak gdy nie ma wokół nas nikogo, najczęściej porzucamy swoje plany i pragnienia, zaszywając się w czterech ścianach i często prowadzi to do ponurego nastroju.

A co jeśliby to zmienić i udać się na randkę samym ze sobą? Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że samotne spędzanie czasu nie jest objawem egoizmu. W tym trendzie chodzi przede wszystkim o to, aby w codziennym biegu znaleźć moment tylko dla siebie i zapomnieć o otaczającym nas świecie. Wówczas należy również robić ulubione rzeczy, na które ktoś z naszego otoczenia może nie mieć ochoty.

Spędzanie czasu samym ze sobą jest coraz bardziej popularne i przez wielu odbierane jako zdrowy nawyk, który pozwala zniwelować stres i ustalić, co tak naprawdę jest naszym priorytetem. Masturdating pozwala nam odkryć nasze zainteresowania, które dają nam szczęście i powodują, że czujemy się zrelaksowani i spokojniejsi. Często prowadzi do odkrywania, kim naprawdę jesteśmy i jest przejawem miłości do samego siebie.

Podsumowując, masturdating to nic innego jak recepta na lepsze i szczęśliwe życie. Nie od dziś wiadomo, że aby być szczęśliwym, na początku trzeba pokochać siebie i zwracać uwagę na własne potrzeby. Każdy z nas potrzebuje chwili w ciągu dnia, aby pobyć samemu ze sobą. Tylko w sytuacji, gdy pochylamy się nad sobą, otaczamy się troską, obdarowujemy zainteresowaniem, dajemy sobie szansę na dobrostan!

ZOBACZ TAKŻE: Związek „na pocieszenie”? Sprawdź, czy myśli o Tobie na poważnie

Udostępnij: