Jakie jest Twoje małżeństwo? Sprawdź, czy ma szansę przetrwać!

Definicja małżeństwa jest prosta, jednak aby miało ono szansę przetrwać, trzeba spełnić kilka warunków. Udana relacja małżeńska opiera się przede wszystkim na zaufaniu i dialogu. Wyróżniono 4 typy małżeństw, jednak tylko jedno z nich ma szansę na naprawdę szczęśliwy związek, aż do grobowej deski. Sprawdź, do którego należy Twoje.

Małżeństwo - to kulturowo uznany związek, co najmniej dwóch osób. W naszym kraju tyczy się to kobiety i mężczyzny, których nazywamy małżonkami. Warto jednak podkreślić, że definicja małżeństwa różni się w zależności od tego, w jakim kraju żyjemy. Wpływ na związek małżeński mają także kultura i religia. Należy zatem zauważyć, że występujące zróżnicowanie form życia małżeńskiego znacznie utrudnia sformułowanie jednoznacznej definicji.

Portal sheknows.com zdecydował się wyróżnić 4 typy małżeństw tj. typ dramatyczny, konfliktowy, współzależny oraz społeczny. Które z nich ma największe szanse na przetrwanie? Sprawdźmy.

Jakie małżeństwa mają szansę na udany związek?

1. Typ konfliktowy

Nie da się ukryć, że wśród nas są związki małżeńskie, w których niemal cały czas iskrzy. Kończąc jeden konflikt, małżonkowie niemal od razu zaczynają kolejny, a ich porachunki nie mają końca. Ten typ małżeństwa zdecydowanie uwielbia się kłócić i można wręcz stwierdzić, że jest to ulubione zajęcie pary konfliktowej. Tylko oni sami wiedzą, kiedy granica zostanie przekroczona i niemal przez cały czas stąpają po cienkim lodzie.

ZOBACZ TAKŻE: Kryzys w małżeństwie. Jak uratować małżeństwo?

2. Typ dramatyczny

Małżeństwo dramatyczne wyróżnia się tym, że para cały czas ze sobą walczy. Ciągła walka i chęć udowodnienia swoich racji sprawia, że każde z małżonków jest szczęśliwe osobno niż razem. Niemniej jednak tego typu małżeństwa rzadko decydują się na rozstania. Uwielbiają się rozchodzić i ponownie schodzić. Pomimo wielu przeciwności małżonkowie nie potrafią bez siebie żyć.

3. Typ współzależny

Osoby utożsamiający się z tym typem małżeństwa są od siebie współzależne. Nie mają one potrzeby spędzania czasu w pojedynkę, gdyż mają po to swoją drugą połówkę, z którą uwielbiają spędzać wolne chwile. Potrafią spędzać ze sobą mnóstwo czasu i wcale się sobą nie nudzą. Dla nich związek małżeński jest najwyższą wartością i nic ani nikt nie jest w stanie tego zmienić. Choć niektórzy mogą tego nie rozumieć, to osoby będące w takiej relacji nie zawracają sobie tym głowy, ponieważ zawsze mogą na sobie polegać.

4. Typ społeczny

Tego typu małżeństwa mają tych samych przyjaciół, co powoduje, że nawet kiedy się rozstaną, wracają do siebie jak bumerang. Obydwoje obracają się w tym samym towarzystwie, co powoduje, że cały czas na siebie wpadają. Nie są w stanie się od siebie uwolnić i wszystko mówi za tym, że są wręcz na siebie skazani.

ZOBACZ TAKŻE: Małżeństwo sprzyja bardziej mężczyznom niż kobietom- naukowcy są tego pewni!

Udostępnij: