Zdradzane kobiety cierpią. Jak wpływa to na ich psychikę? Straty mogą być ogromne

Takie cechy jak wierność i lojalność są niezwykle pożądane u partnera. Niestety, wiele z kobiet doświadczyło zdrady, co niestety może odbić się na stanie ich zdrowia psychicznego.

Doświadczenie zdrady jest czymś niezwykle bolesnym. Gdy pokładamy w kimś nadzieję, nie chcemy, aby nas zawiódł. Zdrada powoduje utratę w kobiecie pewności siebie. Skrzywdzona kobieta niemal momentalnie zadaje sobie tysiące pytań. Czy zrobiłam coś źle, że wybrał inną kobietę, czy to moja wina, że mnie zdradził?

Zdradzona kobieta odczuwa ból i cierpienie. Niestety może to odbić się także na jej psychice.

Psychiczne konsekwencje bycia zdradzoną:

- chęć przebywania w samotności – często osoba zdradzona czuje ogromny zawód, dlatego nie chce mieć kontaktu z nikim. Woli przebywać w samotności, w której może się zatracić. Jej jedynymi czynnościami staje się sprawianie sobie złudnych przyjemność np. picie alkoholu czy spożywanie innych używek. Taka odskocznia prowadzić może do problemów zdrowotnych w tym nawet uzależnienia.

- depresja - nierzadko zdarza się, że zawód wywołany byciem zdradzonym i tym samym odtrąconym, prowadzić może nawet do depresji, która jest ciężką chorobą.

- stres pourazowy – zdrada dla osoby, która jej doświadczyła, może być traumatycznym przeżyciem, po którym może mieć obsesyjne myśli, problemy ze snem, czy nawet ataki paniki. Mogą być one objawami stresu pourazowego.

Zobacz także: Zdradził mnie, ale do niego wróciłam. Chociaż ludzie pukają się w czoło, wcale nie żałuję!

- załamanie nerwowe – zdradzona osoba, ma prawo czuć się odtrącona, co prowadzić może między innymi do załamania nerwowego.

Gdy po zdradzie czujesz, że nie potrafisz sobie poradzić, a stan Twojego zdrowia psychicznego pogorszył się, nie bój się prosić o pomoc. Ważne, aby przy Tobie przebywały życzliwe osoby, a gdy sytuacja tego wymaga, skonsultuj się z terapeutą.

Udostępnij: