Wskazówki dla melancholika

Melancholik - jeden z typów temperamentu wyróżniony przez Hipokratesa. Wynika z przewagi czarnej żółci w organizmie, toteż naturalnym jest, iż osoba taka będzie miał pesymistyczno-realistyczne podejście do świata (miejscami marzycielskie). Ponadto, melancholika cechują takie rzeczy jak: nadmierne analizowanie, marzycielstwo, introwersja, neurotyzm i wysokie ryzyko stresu - lęku. Jeśli te cechy pasują do twojej osoby, te wskazówki będą idealne dla Ciebie!

Daj sobie czas na relaks 

Drogi melancholiku, to oczywiste, że w każdym elemencie swojego życia będziesz dążyć do perfekcji i nieskazitelności, która potwierdzi twoje niemałe zdolności. Mimo wszystko powinnieneś pamiętać, iż w życiu nie liczy się tylko praca i precyzyjne umiejętności, lecz także odpoczynek. Bez regeneracji nie osiągniesz takiego progresu, jakiego pragniesz najbardziej na świecie, prócz emocjonalnej oraz pięknej miłości. 

Odrzuć analizę - czasami 

Jeśli za dużo analizujesz, przestajesz mieć pewność i wszędzie dostrzegasz mankamenty - szczególnie w sobie. Jednakże czasami powinieneś wyjść z domu bez poprawiania fryzury lub ubrań. Miejscami pozwól sobie na nie sprawdzanie planu po dziesięć razy, ponieważ i tak jest on idealny. pamiętaj także o tym, iż nie każdy człowiek chce Ci zrobić krzywdę - nie musisz non stop go analizować i prześwietlać (chyba że zamierzasz być detektywem). 

Umawiaj sie z psychologiem 

Nie pozwalaj, aby uczucia zawsze miały nad Tobą kontrolę. Twój neurotyzm jest bronią, którą wykorzystujesz przeciwko sobie. Nie siedź więc sam na sam ze swoimi myślami, tylko poszukaj pomocy. 

Wzbudzasz ogromny szacunek, nie opowiadając innym bez przerwy o sobie, ale pamiętaj, że to nic złego przyznać się do tego, iż nie umiesz sobie z czymś poradzić. 

Nie pozbywaj się marzeń

Wszyscy wiemy, ze jesteś marzycielem. Nie pozbywaj się tego! Zawsze podążaj za marzeniami, które znajdują sie w twojej głowie, ponieważ to najcenniejsze, co posiadasz. 

Jeśli ktoś mówi Ci, abyś nie chodził z głową w chmurach, nie słuchaj go. On jeszcze nie rozumie, że tylko w taki sposób jesteś najbardziej efektywny. Nie zatrać nigdy swojego marzycielstwa, jakie buduje całe Twoje życie. 

B.J 

Udostępnij: