• Okładka artykułu Zarządzanie złością – buddyjskie mądrości, które zmienią twoje nastawienie!
  11
  12 Sie 2019

  Zarządzanie złością – buddyjskie mądrości, które zmienią twoje nastawienie!

  • #złość
  • #spokój
  • #rozwój
  • #emocje
Złość jest złym doradcą w życiu. Zmienia nasze myślenie, zachowanie i nie postrzegamy rzeczywistości taką, jaką jest. Następnie żałujemy naszych decyzji, co doprowadza nas do złego samopoczucie. Złość jest jednak czymś naturalnym i nie powinniśmy czuć się winni za to, że ją odczuwamy. Ważne jest jednak, aby umieć zarządzać tą emocją, która potrafi wiele zmienić.

Cierpliwość jest kluczem

W każdej sytuacji ważne jest, aby zachować cierpliwość. Impulsywne i nieprzemyślane działanie sprawia, że dochodzi do wielu niechcianych wydarzeń. Zatrzymaj się zatem, weź głęboki oddech i nie pozwól swoim emocjom przejąć nad tobą kontroli.

Spójrz na reakcję swojego ciała i umysłu

Jest to ćwiczenie, które pozwoli zaobserwować twoją reakcję w stosunku do sytuacji. Swoje skupienie poświęć sobie, zamiast rozmyślać o wydarzeniach lub drugiej osobie. Ważne jest również, aby zrozumieć to, jak reagujemy na poszczególne rzeczy. Dzięki temu będziemy mogli szybciej zareagować, aby uspokoić swoje emocje.

Twoje działanie do ciebie wraca

Nasze działania mają wpływ na naszą przyszłość. To, co robimy lub mówimy, następnie ma odbicie w naszym życiu. Ważne jest zatem, aby pozytywnie podchodzić do życia i być dobrym dla siebie oraz innych. Jeśli tak nie jest, to cała nasza zła energia wraca z podwojoną siłą.

Pogódź się ze złością

Wszystko, co dzieje się w naszym sercu stanowi nierozłączną część nas samych. Każda emocja ma swoją przyczynę i efekt. Dobrze jest jednak zaakceptować swój stan, zamiast dusić to w sobie, aby następnie pozbyć się jej z większą siłą. Gromadzenie emocji jest czymś, co nas niszczy od środka. Złość nie jest negatywną emocją – zła może być jednak nasza reakcja i działanie. Nie bój się zatem rozmawiać o swoich odczuciach.

Potraktuj to, jako lekcję

Istotne jest, aby wyciągnąć lekcję z sytuacji. Od osoby, która wywołała w nas złość, również jesteśmy w stanie zaczerpnąć to, co najlepsze. Każda sytuacja i osoba uczy nas czegoś. Wykorzystaj to zatem na swoją korzyść i rozwijaj się za pomocą emocji.