Polski kierowca bohaterem w Niemczech!

Polski kierowca został okrzyknięty bohaterem Niemiec, po tym jak wyjechał z tunelu płonącą lawetą! Zapobiegł wielkiej tragedii!

Polak niemieckim bohaterem!

Niektóre sytuacje wydają się godne filmów akcji, a ta z pewnością do nich należy. 41-letni polski kierowca stał się centrum uwagi i uznania niemieckich mediów.

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem, gdy Polak przemierzał najdłuższy, 8-kilometrowy tunel drogowy w Niemczech na autostradzie A71, w okolicach miejscowości Suhl w Turyngii.

Zdjęcie Polski kierowca bohaterem w Niemczech! #1

W trakcie podróży kierowca zauważył, że jedna z opon jego przyczepy stanęła w płomieniach.  Zamiast popaść w panikę, natychmiast zatrzymał pojazd i podjął desperackie próby ugaszenia ognia. Jednak, zorientowawszy się, że sam nie jest w stanie opanować sytuacji, aktywował alarm umieszczony na ścianie tunelu.

Następnie wsiadł za kierownicę swego pojazdu i ruszył w kierunku wyjazdu, mając jeszcze do pokonania 6 kilometrów.

„Kierowca ciężarówki przejechał sześć kilometrów przez tunel Rennsteig w Turyngii z płonącą przyczepą. Jak poinformowała policja, ciężarówka zaczęła płonąć w tunelu. Kiedy kierowca nie był w stanie ugasić pożaru, był na tyle przytomny, aby wyjechać z tunelu, aby zapobiec wydarzeniu się czegoś gorszego”- czytamy w mediach społecznościowych.

Brawurowa akcja polskiego kierowcy!

W trakcie tej niebezpiecznej podróży, płomienie rozprzestrzeniły się, obejmując całą naczepę przewożonych przez niego pojazdów. W ostatnich sekundach, Polak zdołał wyjechać z tunelu. Choć kierowcy nic się nie stało, znajdujące się na lawecie auta uległy zniszczeniu. Szacuje się, że straty wyniosły około 250 tysięcy euro.

"Dosłownie w ostatniej sekundzie kierowcy udało się wyjechać z tunelu i zaparkować pojazd na świeżym powietrzu. Wyskoczył z pojazdu i uciekł w bezpieczne miejsce" – relacjonowała niemiecka policja.

Straż pożarna przejęła następnie akcję gaśniczą, a autostrada A71, choć przez kilka godzin była zamknięta, w końcu stała się przejezdna.

ZOBACZ TAKŻE: Stosujesz antykoncepcję? Nie możesz przystąpić do tego sakramentu!

Niemieckie media podziwiają postawę Polaka!

Opowieść o bohaterstwie polskiego kierowcy rozniosła się błyskawicznie, kiedy niemieccy dziennikarze relacjonowali, jak niemal w ostatniej chwili udało mu się wyjechać z płonącego tunelu. Niemieckie media nie szczędziły słów uznania dla jego odwagi i zimnej krwi w obliczu niebezpieczeństwa. Dzięki opanowaniu i szybkiemu działaniu Polaka, nie doszło do tragedii!

 

Udostępnij: