Specjalny masaż dłoni – poznaj japońską metodę na stres!

Stres obecnie dotyka każdego. Tryb życia oraz masa obowiązków wywołują reakcję w naszym organizmie, przez co nieustannie czujemy się zestresowani. Jak każdemu wiadomo – stres negatywnie wpływa na nasze zdrowie, a więc potrzebne są techniki relaksacyjne, które pozwolą nam zredukować ten niepożądany stan.

Sposób na stres

Pewnie każdy z nas zauważył, że podczas zmęczenia, stresu i monotonności często zaczynamy masować swój kark, barki lub skronie. Tak się dzieje dlatego, że staramy się zredukować spięcie w naszym ciele. Nie wiemy jednak, że każda część naszego ciała potrzebuje szczególnej uwagi. Z tą świadomością łatwiej nam będzie zachować spokój umysłu i ciała.

Japońska metoda skupia się natomiast na dłoniach, a w szczególności na palcach. Według tej techniki każdy palec odpowiada za konkretne emocje, które wywołują niepożądany stan. Masaż palców natomiast wpływa na zredukowanie tych emocji.

1) Kciuk reaguje na stres, nerwy i frustrację

2) Palec wskazujący odpowiada za niepokój, lęk i strach

3) Palec środkowy potrafi zredukować agresywność, wściekłość i złość

4) Palec serdeczny wpływa na niepewność, żal i smutek

5) Mały palec reaguje na brak energii, zmęczenie i pesymizm

Jak wykonać ćwiczenie?

Istnieją dwa sposoby, dzięki którym możemy pozbyć się dominujących negatywnych emocji. Pierwszym sposobem jest wybranie palca, który najbardziej odpowiada za nasz problem. Następnie drugą dłonią obejmujemy dany palec lub opuszek łapiemy przy pomocy kciuka i palca wskazującego drugiej słoni. Następnie zaciskamy go na pół minuty, a po tym czasie zmieniamy dłoń.

Przykład: Odczuwasz dużo stresu, czyli musisz skupić się na kciuku. Wyciągnij lewego kciuka, a następnie kciukiem i palcem wskazującym u prawej ręki ściśnij opuszek lewego kciuka lub obejmij go całego prawą dłonią. Po 30 sekundach wykonaj to samo ćwiczenie na kciuku prawej ręki.

Drugim sposobem jest zaciśnięcie w pięść jedną z dłoni, a drugą obejmujemy pięść. Następnie wywieramy nacisk palcem dłoni zewnętrznej.

Przykład: Zwiń lewą dłoń w pięść, a następnie prawą dłoń nałóż na lewą. Jeśli odczuwasz stres, to kciukiem prawej dłoni zacznij wywierać nacisk. Następnie po pół minucie zmień dłonie (lewa obejmuje prawą) i wykonaj takie samo ćwiczenie.

Wpływ na zdrowie

Taka technika pomaga nam uporać się z niechcianymi emocjami, ale wpływa również na nasze zdrowie fizyczne. Podane ćwiczenia w zależności od palców wpływają na:

1) Kciuk – ból żołądka, głowy i problemy skórne

2) Palec wskazujący – problemy z pęcherzem moczowym, trawieniem, nerkami oraz bóle mięśni

3) Palec środkowy – bóle głowy, bóle menstruacyjne, fizyczne zmęczenie, wątroba

4) Palec serdeczny – utrudnione oddychanie, niestrawność

5) Mały palec – układ kostny, serce

Oczywiście takie ćwiczenia nie są lekiem i nie powinny stanowić zastępstwa dla wizyty u lekarza lub odpowiedniego leczenia. Metoda ta jest jedynie wsparciem dla problemów.

Udostępnij: