Budzisz się między 2, a 3 w nocy? Nie uwierzysz, co to może oznaczać!

Przebudzanie się w środku nocy nie jest niczym niezwykłym, jednak warto zwrócić na to uwagę, kiedy budzimy się regularnie o tej samej porze. Wówczas nasz organizm chce nam coś przekazać. Jeżeli zaś twoje pobudki nocne dotyczą godziny 2 i 3 wiedz, że coś może być na rzeczy.

Dlaczego wybudzamy się ze snu?

Jeżeli miewasz częste nocne pobudki wiedz, że tak naprawdę większość ludzi w ciągu każdej nocy wybudza się ze snu, czasami nawet wielokrotnie. Możesz nawet nie wiedzieć, że twój sen został przerwany, gdyż zazwyczaj nocne pobudki nie są przez doświadczającego ich człowieka odnotowywane. Dzieje się tak dlatego, że przebudzenie zazwyczaj musi być związane z jakimś bodźcem zewnętrznym, jednak zazwyczaj trwa tak krótki, że ciężko nam to odnotować, bo niemal za chwilę od razu zasypiamy.

ZOBACZ TAKŻE: Jak skutecznie rzucić zaklęcie? Oto kilka prostych sposobów!

Kiedy jednak twoje przerwy w śnie zdarzają się jedynie pomiędzy godziną 2 a 3 w nocy i jesteś niemal zawsze świadomy, że zostałeś wyrwany ze snu, po czym trudno jest ci zasnąć, zdecydowanie warto poszukać podłoża tego zjawiska.

Choć wpływ na nasz sen mają schorzenia, zażywane leki, czy stres, to jest także inne wytłumaczenia nocnych pobudek. O tym, dlaczego budzimy się między 2, a 3 nad ranem krąży wiele mitów, a jeden z nich dotyczy zjawisk paranormalnych. Czy w takim razie jest się czego obawiać?

Dlaczego budzisz się między 2 a 3 w nocy?

Jedna z teorii głosi, że kiedy twój sen jest przerywany nagminnie pomiędzy 2, a 3 nad ranem i to bez żadnego konkretnego powodu, może oznaczać, że pojawił się problem. Eksperci od zjawisk paranormalnych są wręcz przekonani, że przyczyną jest fakt bycia obserwowanym przez dłuższy czas podczas snu. Wówczas pobudka jest naturalną reakcją organizmu.

ZOBACZ TAKŻE: Znaki świadczące o tym, że zmarli chcą nawiązać z nami kontakt!

Nie da się ukryć, że choć ciężko w to uwierzyć, to wiele osób wierzy w takie zjawiska. Niemniej jednak patrząc na to z medycznego punktu widzenia, ludzie budzą się około 3 nad ranem przez to, że to właśnie wtedy w ich organizm zaczyna przygotowania do nadchodzącego dnia. Wówczas dochodzi do spadku wydzielania melatoniny, czyli hormonu promującego sen i stopniowo wzrasta temperatura naszego ciała. 

Udostępnij: