
Dopóki żyją nasze matki, ciągle jesteśmy dziewczynkami.
Dopóki żyją nasze matki, ciągle jesteśmy dziewczynkami.
Kobieta przy swoim partnerze powinna czuć, że jest wyjątkowa, piękna, musi być nieustannie zapewniana o jego uczuciu. Czasami wystarczy ją przytulić, by poczuła się kochana, by wiedziała, że ma obok siebie prawdziwego faceta.
Nigdy już nie będę przepraszać za to jaka jestem.
Kobiety to najpiękniejsze dzieło prozy, które Pan Bóg ulepił w swoim literackim zapałу. Nie są one grzechu owocem, lecz kuszącym, dojrzałym owocem, który grzech wydał na świat, a który umie słodzić gorzkie smaki życia.
U kobiet wszystko jest sercem, nawet głowa.
Kobieta nie da rady. Nie wytrzyma. W końcu to nie dla niej, jest za słaba. Znamy to. Kobieta najczęściej słyszy to o sobie. A potem idzie i pokazuje, że poradzi sobie lepiej niż ktokolwiek.
Kobieta jest jak kropla wody - na pierwszy rzut oka wydaje się mała i słaba, ale zygzakiem może przemierzyć całą górę, niezależnie od przeciwności. Może nawilżyć ziemię, dając życie, lub może zniszczyć ją jednakową siłą. Kobieta ma w sobie równie dużo mocy.
Nic tak nie zdobi kobiety jak wstyd i nic tak jej nie poniża jak bezwstyd.
Kobieta ma taką siłę, że niewiarygodne. Często przechodzi trudności i nie wiem, co to zniechęcenie, nie zna słowa 'niemożliwe'... bo dla niej wszystko jest możliwe.
Kobieta to nie tylko delikatność i urok. To także ogromna siła, odwaga i nieustępliwość. Kto nie szanuje kobiet, nie szanuje samego siebie.
Po lat pięćdziesiąt każda białogłowa niechaj zwierciadło stłucze albo schowa.