Jak szybko się odkochać? Oto sprawdzone sposoby!

Wiele osób w swoim życiu przekonało się, czym jest złamane serce. Trzeba przyznać, że ten etap w naszym życiu nie należy do najłatwiejszych. Wówczas czujemy ogromny smutek i żal oraz marzymy o tym, aby w końcu zapomnieć o osobie, która sprawiła, że nasze serce rozpadło się na milion kawałków. Jak w takim zostawić ten etap za sobą i się odkochać? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Nieszczęśliwa miłość dostarcza nam emocji, z którymi zazwyczaj wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Pojawia się nie tylko smutek i ogromny żal, ale również chęć zapomnienia o tej osobie, jednak nie jest to takie łatwe. Początkowo cały czas mamy jej obraz przed oczami i wciąż słyszymy jej głos. Najgorsze w tym wszystkim jest, to kiedy nasz były/była mieszka w pobliżu i często jego/ją spotykamy. Czasami sytuacja wydaje się tak beznadziejna, że nie mamy siły z tym walczyć. Niemniej jednak trzeba zdać sobie sprawę, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.

Oto 3 podpowiedzi, jak wyleczyć złamane serce i otworzyć nowy etap w życiu.

Jak się odkochać?

1. Dostosowanie się do danej sytuacji

Zdecydowanie najgorszą rzeczą, jaką możemy sobie zafundować jest ciągły kontakt z osobą, która złamała nasze serce. Często w takich sytuacjach tracimy zdrowy rozsądek i robimy wszystko, aby obiekt naszych westchnień zwrócił na nas uwagę. Nie potrafimy pogodzić się z zaistniałą sytuacją, co powoduje, że cały czas mamy zamknięty kolejny etap. Pojawiają się myśli, że wciąż jesteśmy w stanie odwrócić los i zapomnieć o złych chwilach, aby tylko wrócić do tamtej relacji. Nic bardziej mylnego!

ZOBACZ TAKŻE: Te kobiety to najgorsze żony! Nie żeń się z tymi znakami zodiaku


Musimy zdać sobie sprawę, że dla naszego dobra powinniśmy zerwać wszelkie kontakty i nabrać dystansu. Po rozstaniu najważniejszy jest czas i unikanie kontaktów.

2. Zdjęcie klapek z oczu

Jeżeli chcemy jak najszybciej zapomnieć o byłym partnerze pomoże w tym przygotowanie listy z największymi wadami byłego lub niedoszłego partnera. Nie pozwólmy, aby w naszej głowie pojawiał się tylko wyidealizowany obraz osoby, przez którą mamy złamane serce. Warto spojrzeć na drugą osobę nieco chłodniejszym okiem i przypomnieć sobie najbardziej irytujące zachowania. Na pewno znajdzie się coś, czego nie lubiliśmy w osobie, przed którą otworzyliśmy swoje serce.

Jak najczęściej przypominajmy sobie jego/jej wady, a miłosny czar na pewno pryśnie.

3. Czas na nowe

Najgorsze po rozstaniu jest spędzanie czasu tylko w swoim towarzystwie. Wówczas nasze myśli wciąż krążą wokół nieszczęśliwej miłości, co zdecydowanie nie działa na naszą korzyść. Musimy zdać sobie sprawę, że tak samo, jak jest czas na przepłakanie i wyrzucenie z siebie smutku, tak samo przychodzi w końcu czas, aby otworzyć się na nowe.

Spotkania z ludźmi, uczenie się nowych rzeczy, czy wyjazd na weekend zdecydowanie pozwoli zapomnieć o miłosnych zawodach, dzięki czemu poczujemy się dużo lepiej. Warto zdać sobie sprawę, że wypełnienie myśli nowymi doznaniami pozwoli nam szybko zapomnieć o tym, że nasze serce zostało złamane.

ZOBACZ TAKŻE: 8 oznak, że on oczekuje od Ciebie TYLKO seksu

Udostępnij: