Se contentus est sapiensmędrzec zadowala ...
Se contentus est sapiensmędrzec zadowala się sobą.
Nie wystarczy zdobyć mądrość, trzeba potrafić jej używać, albowiem mądrość to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również jej używanie na korzyść innych.
Non scholae, sed vitae discimus. Nie dla szkoły, ale dla życia uczymy się. Co by nie mówić o edukacji, nie można zaprzeczyć, że stanowi podstawę dla prawdziwego zrozumienia świata.
Non scholae, sed vitae discimus. Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się. Est modus in rebus. Jest miara we wszystkim.
Superflua non nocentnadmiar nie szkodzi.
Ira furor brevis estgniew jest chwilowym szaleństwem.
Ab Iove principium(początek od Jowisza)zaczynać od osoby lub sprawy najważniejszej.
Non scholae, sed vitae discimus. Nie dla szkoły, ale dla życia uczymy się. Ostatecznie, człowiek uczy się nie po to, by zdobyć wiedzę teoretyczną, ale aby móc efektywnie działać w świecie realnym.
Vivere est cogitare. Nihil est in intellectu quod non fuerit in sensu. Iniuriam qui facturus est iam fecit. Spes alit exules. Ubi concordia, ibi victoria.
Non scholae sed vitae discimus. Nie dla szkoły, ale dla życia uczymy się. Z jej lekcji wolno wyciągać wnioski, ale nie nauczyć się jej można inaczej jak przez pełne doświadczenie.
Carpe diem, quam minimum credula postero. Czyli: Łap dzień, jak najmniej ufając temu, co przyniesie jutro.