
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
Nieważne jaki bój toczymy ze światem.
Nieważne ile zbrój wkładamy przy tym i masek.
Jakimi tu czyni nas każda z ról i przypiętych łatek.
Będziemy zawsze dziećmi naszych ojców i matek.
Odejdź od ludzi, którzy szantażują twoje emocje. Którzy wiecznie gadają o sobie. Których gęby kruszą się w kłamstwach. Odejdź od takich, którzy prześladują, obarczają winą i ogniem. Odejdź od tych, którzy mają na ciebie wyjebane. Zrozum, że nie naprawisz świata, że nie zmusisz nikogo, aby trwał przy tobie, kiedy nosisz ze strachu serce na ramieniu. Wiesz, czasem trzeba się poddać, żeby się ocalić.
Którzy Polacy Polskę ganią, tacy ją najprędzej zgubią.
A jeśli komu droga otwarta do nieba,Tym co służą ojczyźnie.
Naród, który traci pamięć, traci sumienie.
Małżeński maraton, gdzie wsparcie i wzajemna motywacja, upadanie i wstawaniem razem prowadzi do mety. To nie współczesne związkowe biegi na setkę, gdzie wykłada się wszystko juz na starcie, by przy pierwszym dołku oddalić się od siebie zamiast dźwigać wzajemnie i biec dalej.
Z nadmiernej wolności powstaje i jakby rodzi się tyran.
To ziemia jest miejscem piekielnym. Szczęśliwi ci, którzy umierają na morzu.
O tak zwanym charakterze epoki rozstrzyga nie to,co się w niej dzieje, ale to,co jest przyswajane przez świadomość żyjącychw niej ludzi.
Wystarczy promyk nadziei, aby otworzyło się niebo.