Cherubin, zbyt szybkoLecący z pociechą ...
Cherubin, zbyt szybkoLecący z pociechą do cierpliwych,Traci nieraz pióro, które spadaWyrzucone z anielskiego skrzydła...Cny jest pośpiech, lecz powoduje stratę!
Życie jest tragedią dla tych, którzy czują, a komedią dla tych, którzy myślą. Zawsze będę to powtarzał, życie jest zbyt krótkie, aby je trwonić na rozważanie swojego istnienia.
Człowiek ma z gruntu inną naturę niż zwierzęta. Zawiera się w niej władza samostanowienia opartego na refleksji i przejawiającego się w tym, że człowiek działając wybiera,co chce uczynić. Władza ta nazywa się wolną wolą.
Wewnątrz, jak chcesz, ale na zewnątrz według zwyczajów.
Aequam memento rebus in arduis servare mentemi w nieszczęściu zachowuj spokój umysłu.
"Pilnuj dobrze nóg bo nie wiesz gdzie Cię poniosą"
Życie od śmierci może dzielić naprawdę cienka linia.
Również umieranie jest jednym z naszych życiowych zadań.
Nie jesteśmy tak, jakbyśmy sobie życzyli być. Jestemy tym, co zrobimy ze sobą samym. Więc to rozstrzygnijmy, kto z nas jest kim, zamiast zadawać to pytanie, jakbyśmy byli jakimś darem od Boga lub produktami genów, które dostaliśmy od naszych rodziców.
Zrozumienie istoty wszystkiego zaczyna się od zrozumienia siebie. To nie oznacza zrozumienie fizycznej osoby, ale zrozumienie naszej istoty emocjonalnej, umysłowej i duchowej.
Nawet gdyby bandyci mieli brutalnie ucinać piłą wasze kończyny, ten, kto pozwoli sobie na nienawiść wobec nich, sprzeciwi się mojej nauce.