Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Niektórzy ludzie przychodzą do naszego życia tylko po to, aby nauczyć nas, jak żyć bez nich. A niektórzy zostają, dając nam powód, by nauczyć się, jak żyć dla nich.

Osoby

znak cytatu Tylko nieliczni potrafiązrozumieć, jak wiele można osiągnąć głębokim zrozumieniem siebie. Płynie stąd wewnętrzna siła i poczucie spokoju, które niezależne są od zewnętrznych okoliczności.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nie możemy zmienić świata, dopóki nie zmienimy samych siebie. A problem z tym jest taki, że nie znamy samych siebie, więc nie musimy zmieniać tego, co nieznanego.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, który nie potrafi pokochać sąsiada, którego zna, nie zdoła pokochać Boga, którego nie zna. Miłość do drugiego człowieka jest drogą do prawdy. Bez miłości prawda jest nieosiągalna.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Poznajemy prawdziwe oblicze człowieka dopiero wówczas, kiedy nie jestemy mu już na nic potrzebni. Wtedy dopiero wyłania się prawdziwy charakter.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wygrywa nieten, kto nie popełnia błędów, ale kto nie zwraca na nie uwagi. Wygrywa nie ten, kto ma więcej, ale kto daje więcej. Wygrywa nie ten, kto jest silniejszy, ale kto korzysta z siły innych. Wygrywa nie ten, kto nie ma w życiu problemów, ale kto nie boi się ich. Wygrywa nie ten, kto osiągnął wiele, ale kto dużo zrozumiał.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nie szukaj prawdy na zewnątrz, ani w nauczaniach religijnych, ani w naukowych teoriach. Własne Ja jesteś ty, kto na najgłębszym dnie serca zawsze poszukiwał siebie samego. Właśnie tam odnajdziesz prawdę.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nie lękajcie się marzyć o wielkich rzeczach! Kto nie marzy, ten nie żyje. Kto nie planuje przyszłości, ten nie dojrzeje. Kto nie ma odwagi rzucać wyzwań... ten jest mały, nawet jeżeli jest dorosły.

Osoby

znak cytatu Nie możemy zmienić charakteru innych ludzi. Możemy jedynie zmienić nasz sposób patrzenia na nich, a to często wystarczy, aby zobaczyć ich odmienną twarz.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Charakter człowieka nie jest monolitem, który jest raz na zawsze ukształtowany i utwardzony. Wręcz przeciwnie, jest on jak rzeka; płynie, zmienia się, przeskakuje ze strumienia na strumień, rośnie i maleje.

Osoby

Zobacz więcej