Gdy wszystko cię denerwuje… Jak nie dać się wyprowadzić z równowagi?

Zdarza się, że inne osoby nas denerwują, a niektóre sytuacje wprost doprowadzają nas do szału. Jak zapanować nad emocjami i zachować spokój? Oto kilka wskazówek, jak nie dać się wyprowadzić z równowagi!

  Czy łatwo dajesz się wyprowadzić z równowagi?

  Niektórzy szybko tracą kontrolę na sytuacją, nie potrafią panować nad emocjami i gniewem i z łatwością dają się wyprowadzić z równowagi. Inni z kolei potrafią zachować spokój i opanowanie nawet w trudnych i stresujących chwilach. A Ty do jakiego typu ludzi należysz?

  Czasem trudno zachować spokój…

  Stres, natłok obowiązków, codzienne trudne sytuacje sprawiają, ze trudno nam zachować spokój. Drobne problemy i stresujące momenty mogą się nawarstwiać i kumulować, powodując coraz większe napięcie. Gromadzi się w nas coraz więcej negatywnych emocji, aż w końcu wybuchamy. Tracimy nad sobą panowanie i kontrolę. Dowiedz się, jak panować nad emocjami i nie dać się wyprowadzić z równowagi.

  ZOBACZ TAKŻE: Kobiety o tych imionach spotka nieszczęście w miłości

  Te wskazówki pomogą ci lepiej panować nad emocjami!

  Jeśli coś lub ktoś wyprowadził Cię z równowagi, przede wszystkim zastanów się nad tym, dlaczego tak się stało. Pomyśl jakie emocje to w Tobie wywołało. Gdy już je nazwiesz łatwiej będzie je rozpoznać i kontrolować.

  ***

  Mów głośno o tym, co wywołuje w Tobie niezadowolenie, czy gniew. Naucz się otwarcie i jasno określać to, co czujesz, co myślisz i co się dzieje w twoim wnętrzu.

  ***

  Szef zdenerwował Cię w pracy? Teściowa była dla Ciebie niemiła? Chłopak wystawił Cię do wiatru? Nie duś tego w sobie!

  ***

  Tłumienie i wypieranie negatywnych emocji nie jest najlepszą strategią. Nie dopuszczaj do tego, aby się w Tobie kumulowały, bo w pewnym momencie po prostu wybuchniesz.

  ***

  Wszelkie spięcia i konflikty staraj się rozwiązywać na bieżąco. Pamiętaj, że same się nie rozwiążą, nawet jeśli będziesz unikać konfrontacji i zamiatać problemy pod dywan.

  ***

  Znajdź sposób na relaks i szybka regenerację. Wybierz sposób, który Cię uspokaja- ćwiczenia oddechowe, medytacja, bieganie, spacer. Zrób sobie przerwę i oczyść umysł, odetnij się od tej sytuacji. Uspokój się i zapanuj nad negatywnymi emocjami, które się w Tobie kumulują.

  Udostępnij: