Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Najpierw powinieneś dowiedzieć się, kim chcesz być, a następnie zrozumieć, co robi ten rodzaj osoby, bo w życiu nic nie dzieje się przypadkowo, a to, co nas spotyka, nie jest wynikiem przypadku, ale konsekwencją naszych działań. Czy to, czym jesteśmy, decyduje nasze zrozumienie.

Filozofia

znak cytatu Żeby "człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, żeby bardziej "był", a nie tylko więcej "miał" - ażeby poprzez wszystko, co "ma", co "posiada", umiał bardziej i pełniej być człowiekiem - to znaczy, żeby również umiał bardziej "być" nie tylko "z drugimi", ale także i "dla drugich".

— Jan Paweł II

Filozofia

znak cytatu Najlepszym dowodem, że pogląd człowieka jest prawdziwy, jest to, że jest w stanie sprowokować innych do tego, żeby go zdali sobie sprawę z tego samego. Najgorszą formą brainwashingu jest to, kiedy ktoś znajduje uzasadnienie dla tego, żeby przestać zadawać pytania.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, spostrzegając coś oczami, dowiaduje się tylko o tym, co jest daleko od siebie. Nie widzi siebie samego. Człowiek jest dla samego siebie najtrudniejszym do poznania obiektem.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Język jest ojcem, a nie dzieckiem myśli.

Filozofia

znak cytatu Jest tylko jedno źródło pisarstwa - własne doświadczenie.

Filozofia

znak cytatu Istnienie człowieka jest niewytłumaczalne,
jest twórczym dziełem jego własnej twórczości.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Trzeba dla innych żyć, jeśli sami chcemy żyć.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek z natury dąży do poznania. Dowodem na to jest nasze zamiłowanie do zmysłów; albowiem niezależnie od ich użyteczności czerpiemy z nich przyjemność dla siebie, i mówię tu zdecydowanie o widzeniu, słuchaniu i noszeniu. Przede wszystkim i najwięcej nas satysfakcjonuje to, że przez nie poznajemy i rozumiemy jakiś rodzaj prawdy.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Ex malis eligere minimawybierać mniejsze zło.

Filozofia

Zobacz więcej