Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Wojna ta powinna była nauczyć nas przynajmniej jednego. Litości dla wszystkich tych bezrozumnych stworzeń, które znosić muszą nasze nad sobą panowanie.

Inne

znak cytatu Na świecie istnieją tylko dwa rodzaje tragedii. Pierwszy - kiedy nie dostajesz tego, czego pragniesz, a drugi - kiedy to dostajesz.

Inne

znak cytatu Patrzyłem na wiele kobiet z pożądaniem, ale Bóg wybaczy mi to.
Wiele razy popełniłem cudzołóstwo w moim sercu.

Inne

znak cytatu Nie pozostanie nikt, kto by pamiętał Arystotelesa lub Kleopatrę, a co dopiero ciebie. Wszystko, co zrobiliśmy, zbudowaliśmy, napisaliśmy, wymyśliliśmy albo odkryliśmy, pójdzie w zapomnienie, a to (...) zupełnie straci sens. Może ta chwila nadejdzie szybko, a może jest odległa o miliony lat, ale nawet jeśli przetrwamy śmierć naszego słońca, nie będziemy istnieć wiecznie. Był czas, gdy organizmy nie miały świadomości, i nadejdzie czas, gdy znów będą jej pozbawione. Nie myśl o tym, że zapomnienie jest nieuniknione. Wierz mi, że wszyscy tak robią.

Inne

znak cytatu Dobrze jest wiedzieć więcej niż tylko to, co wiedzieć się musi.

Inne

znak cytatu Wiedza to potęga.

Inne

znak cytatu Smakujesz tak cholernie wspaniale, że mam wrażenie, że stracę zmysły.

Inne

znak cytatu Nie ufałam ciemności: nie wierzyłam, że jest pusta.

Inne

znak cytatu Nasze nieszczęście osiąga najwyższy punkt dopiero wtedy, gdy przewidujemy, że w najbliższej przyszłości powinna się pojawić praktyczna możliwość szczęścia.

Inne

znak cytatu Los człowieka często kończy się na długo przed śmiercią.

Inne

Zobacz więcej