Kobiety umieją dobrze robić tylko ...
Kobiety umieją dobrze robić tylko to, czego się nie nauczyły.
Kobiety są jak herbatka w torebce - nie wiesz, jak silne są, dopóki nie wrzucisz ich do gorącej wody.
Kobieta jest jak kwiat - nie dość, że musisz o nią dbać, podlewać miłością, to jeszcze musisz uważać, aby jej nie zniszczyć swoimi nieporadnymi ruchami. Kobieta to skomplikowana istota, której nie można zrozumieć, ale można tylko i wyłącznie pokochać.
Chciałbym mieć kobietę, z którą bym się mógł wygłupiać. Kobietę kumpla, z którą szedłbym przez życie, robiąc sobie jaja. Taka łajdacka para- to mój ideał. Ale niewiele znam takich kobiet i są zajęte. A inne? Po pół godziny mam ich dosyć. A co dopiero, żeby któraś została do rana?
Kobieta powinna mieć: cnotę w sercu, skromność na czole, łagodność w ustach, a robotę w ręku.
Kobieta, która nie prosi o nic, zasługuje na wszystko. Tylko silna kobieta potrafi przejść przez piekło z podniesionym czołem i z jakimś dziwnym uporem, który nakazuje jej nie poddawać się mimo wszystko.
Kobieta ma siłę, której nie posiadają żadne inne istoty na ziemi. Jest delikatna, ale potrafi przetrwać największe trudności. Nosi w sobie tajemnicę życia, potrafi go dawać i chronić. Jest niezwykle cierpliwa i odporna. To nie jest słabość, to jest jej prawdziwa siła.
(...) płakała jak kobieta, to znaczy tak, jakby ziemia krwawiła.
Kobiety są jak herbaty - nie wiesz, jak silne są, dopóki nie trafią do gorącej wody. Ale nawet wówczas, kontynuują swój proces parzenia, stając się coraz mocniejsze.
Niektóre kobiety pozwalają sobie na łzy czy histerię .
Kiedy kobieta mówi: 'Nic mi nie jest', to znaczy, że dosłownie wszystko jest na opak. Kiedy mówi: 'Nie jestem zła', lepiej dać jej trochę przestrzeni. A jeśli milczy i tylko patrzy na ciebie, lepiej uciekaj.