Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Czerwiec się czerwieni - będzie dość w kieszeni.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Przyroda jest piękna, ale nie potrafi się bronić. Najpiękniejsze kwiaty są najszybciej zrywane. Tymi, które rosną daleko od ludzi, nikt się nie interesuje. Tankujące samochody nie dbają o przygodne mlecze, z których nikt nie zrobi wieńców.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, który kocha naturę, jest najbliżej prawdy, bo natura nie zawodzi nigdy. Wszystko, co naprawdę potrzebujemy, by być szczęśliwym, to aby ubrać się ciepło, zjeść do syta i spać spokojnie.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nim słońce wzejdzie, rosa oczy wyje.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Góry są stałymi punktami w świecie, który zawsze się zmienia; są tym, co zostaje, kiedy wszystko inne przemija. Upływają lata, dziesięciolecia, a one wciąż są tymi samymi, zapewniają nam stałość, poczucie niezmienności i ciągłości w świecie, który z dnia na dzień coraz bardziej gubi swoje kierunki.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Czynić cokolwiek w czasie gniewu to to samo, co rzucić się w morze w czasie przypływu.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Jak echo to Echo wciąż wpychało pic,
Od powtarzania słów, sensu nie przybywało nic,
Echo wnyki stawiało, wodząc owieczki,
I wciąż podjadając z misiej miseczki.
I wszyscy myśleli, że to Echo grało,
A Echo w ciula grało, igrało i łgało.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wzdłuż strumyka dojdziesz do źródła.

Natura

znak cytatu Dla mnie drzewa to nieskończenie ekspresyjne wyrazy natury. Uważam, że nie ma nic bardziej poetyckiego, narowistego, filozoficznego, tragicznego, jak i komediowego niż drzewo.

Natura
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Młody dąbek ścięty, to od miodki puści, ale stary dąb już się nie odmłodzi.

Natura