Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda nie jest nigdy czymś absolutnym. Jest tylko tym, co my zdołaliśmy do tego momentu zbadać i co nosi znamiona prawdopodobieństwa. Wytrwałość w poszukiwaniu prawdy to cnotliwa rzecz. Ale ufanie zbyt wiele w to, co ktoś obecnie za prawdę uznaje, brzegiem jest bezsensu.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Często myślimy, że prawda jest wtedy, kiedy mówimy to, co myślimy. W rzeczywistości prawda jest wtedy, kiedy mówimy to, co czujemy. A uczucia są często bardziej skomplikowane niż myśli.

Prawda

znak cytatu Jeśli prawda nie jest taka, jakiej sobie życzysz, zmień ją na inną.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda jest jak słońce. Możesz ją schować na trochę, ale nie zniknie. Niezależnie od tego, jak wielokrotnie staramy się ją ukryć pod kocem niewiedzy, fałszu lub zwyczajnego lenistwa, zawsze znajduje sposób, aby wrócić i oświecić ciemność, którą sami stworzyliśmy.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Jeszcze nigdy nie spotkałem człowieka, którego interesuje prawda. Wszystkich interesuje tylko potwierdzenie ich prawd.

Prawda

znak cytatu Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nikt nie chce słuchać prawdy, kiedy bezpieczniejszym dla niego jest żyć w błędzie, bo łatwiej przetrwać - zarówno dla jednostki, jak i dla społeczeństwa.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Ludzie przyciągają do siebie kłamstwa, bo są wygodniejsze. Prawda zawsze wymaga zdumiewającej odwagi i niewiarygodnej siły.

Prawda

znak cytatu Prawda jest jak lew. Nie musisz jej bronić. Wypuść ją, a obroni się sama.

Prawda

znak cytatu Prawda jak oliwa, na wierzch zawsze wypływa.

Prawda

Zobacz więcej