Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Prawdą jest to, co sprawdza się w działaniu.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wszystko co wydaje nam się prawdą, to tylko prawda nabrzmiała naszą nadzieją, naszą wiarą, naszą tęsknotą. Jest to zaledwie odzwierciedlenie naszych pragnień.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Trudniej jest zrozumieć samych siebie niż świat, ale to jest warunkiem do zrozumienia tego drugiego. Pierwotne założenie, że jesteśmy lepsi od innych, stanowi przeszkodę na drodze do prawdy. Jednakże, prawda jest czymś, co można znaleźć we własnym umyśle, a nie w jakiś tam zewnętrznych obiektach.

Prawda

znak cytatu Co jest prawdą dziś, okazuje się fałszem jutro.

Prawda

znak cytatu Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy.

Prawda

znak cytatu Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda nie jest zawsze piękna, ale głód prawdy jest. Człowiek jest zdolny do śmiechu, gdy prawda jest zbyt bolesna, ale to jest smutne.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Najtrudniejszą rzeczą do ujawnienia jest prawda transcydentalna, kiedy zapewnisz o niej każdego, że to jest rzecz najbardziej oczywista dostrzeżoną przez każdego, więcej, samą siebie dowodzącą, mocą niebywalą a jednocześnie niemożność jej ujawnienia stanowi kwintesencję jej natury.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Niejedna prawda została zatajona dlatego, że jej wyjawienie przyniosłoby więcej szkód niż korzyści. Lecz człowiek powinien wiedzieć, że istnieje taka prawda, ponieważ unikać prawdy, to jak uciekać przed sobą samym.

Prawda

znak cytatu Nigdy nie ukrywaj prawdy
przed ukochaną osobą, bo i tak wszystko wyjdzie na jaw. Wtedy będzie za późno na wyjaśnienia.

Prawda

Zobacz więcej