Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wieńcą życia jest doświadczenie, które daje nam świadomość sprawiedliwości społecznej, uczciwości i miłości do bliźniego. Bez tych wartości życie staje się puste i bezcelowe.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Właściwie to nigdy nie można być pewnym, co się stało, a co nie stało. Najprostsze, najmniej istotne zdarzenia mogą wywoływać u nas wstrząsające emocje, gdy widzimy, jak radykalnie odmieniły nasze życie. Z drugiej strony, najważniejsze zdarzenia mogą nie mieć na nas wcale wpływu, bo są zbyt wielkie, zbyt przerażające, aby mogły nas dotknąć. Tak właśnie bywa ze światem. Jego niezmierne zło nie jest w stanie nas zaszokować. Nie samo w sobie. Możemy to odnotować, ale nie możemy poczuć.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Podróżowanie to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się przez to bogatsi.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Dwadzieścia lat później będziesz więcej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odrzuć liny. Żegluj z dala od bezpiecznej przystani. Złap w żagle wiatry. Eksploruj. Marz. Odkrywaj.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu To, co widzimy, patrząc na świat zależy głównie od tego, co znamy, co umiemy, co czyni nas do tym podobnymi.

Świat

znak cytatu Czekolada nie zadaje pytań. Czekolada rozumie.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Świat jest jak książka, a ten, kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.

Świat

znak cytatu Wszyscy umieramy. Świat to tylko hospicjum ze świeżym powietrzem.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Najtrudniej jest zrozumieć, że nasz świat nie jest wieczny. Że słońce, które wschodzi każdego dnia, kiedyś zgasi swoje światło. Że góry, które wydają się niezniszczalne, kiedyś kopną. Że miłość, która wydaje się wieczna, może zniknąć.

Świat

znak cytatu Jedyna straszna rzecz na świecie to nuda. To jedyny grzech, którego nie można przebaczyć.

Świat

Zobacz więcej