Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, który ma dlaczego możemy żyć może znieść prawie każde jak

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Sztuka życia polega na tym, aby żyć w zgodzie z naturą, a przede wszystkim z własną naturą. Nie można na siłę przekształcać własnej jaźni, ale można, a nawet trzeba, usprawniać ją, oczyścić, doskonalić. Sztuka życia polega również na umiejętności wyboru celów: żadne bogactwa, honor, władza nie mogą zastąpić wartości, jaką jest rozwinięcie własnych wewnętrznych możliwości.

Filozofia

znak cytatu - Cały czas mam wrażenie, że się ojciec ze śmierci trochę śmieje.
- Co robić - jeśli tylko się da, to ze śmiercią trzeba POGODNIE :)

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Zbrodnię popełnił ten, komu przyniosła korzyść.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś jest szczęśliwszy od niego.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Kiedy zemdlejesz to dopiero 30% twoich możliwości

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek powinien tak bardzo być jednością, aby żaden działający ani cierpiący czyn, nie zdołał go poruszyć; i człowiek powinien stać w pełni swojego istnienia, tak że wszystkie rzeczy, które są i będą i wszystko co kochają albo mogą kochać, nie byłyby w stanie poruszyć go ani obniżyć go.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wiedzieć, że się wie, co się wiei wiedzieć, że się nie wie,czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Bóg stworzył czas, ale człowiek stworzył pośpiech. Wszyscy narzekamy, że nie starcza nam czasu, a nie zauważamy, że to my go nieustannie marnujemy. Niestety, czasu nie da się cofnąć, nie da się zamienić w pieniądze, ale można go zmarnować na bezsensowne czynności.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Jeżeli nawet życie ludzkie jest bezcenne, postępujemy zawsze tak, jakby istniało coś, co jest więcej warte niż życie ludzkie... Ale co?

Filozofia