Kiedy w kwietniu słonko grzeje, ...
Kiedy w kwietniu słonko grzeje, rolnik nie zubożeje.
Natura nigdy się nie spieszy, a jednak wszystko zdaje się być dokonane. Niewielu z nas potrafi dostrzec jej niepowtarzalne piękno. Pamiętaj, to nie jest jeden z wielu światach, to jest jedyny świat, jaki mamy.
Tak mało na świecie dobroci,a tyle jej światu potrzeba...Nią życie jak słońcem się świeci,nią ziemia się zbliża do nieba.
Natura zawsze stoi po stronie zła.
Natura jest dla duszy tym, czym jest tlen dla ciała. Pobudza nas, wzmacnia, odświeża i czyni nas zdolnymi do czynienia dobra. Bez niej wszystko staje się szare i monotoniczne
Plecy orła są przyzwyczajone do słońca.
Lipcowe upały, wrzesień doskonały.
W listopadzie kapusty pełne kadzie.
Gdy w Gromniczną z dachów ciecze, zima jeszcze się przewlecze.
W listopadzie grzmi,rolnik wiosną śni.
Mężczyzna i kobieta są najbardziej zajadłymi drapieżnikami na Ziemi. Czujemy pokrewieństwo z sokołem, jego urodą i szybkością. Czapla
i gęś dane zostały sokołowi przez bogów
jako prawowita zdobycz. W ten sam sposób człowiekowi dane zostało zwierzchnictwo nad wszystkimi innymi stworzeniami świata.