Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, który nie przemierza nowych dróg, zawsze opędzać się będzie przed natarczywością zewnętrznych warunków. Musi być jak młot, a nie jak kowadło - to jest, nie narzędzie, tylko sprawcą czynu.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nigdy nie lekceważ siły człowieka, który wie co chce. Jego determinacja, ciężka praca i konsekwencja potrafią przenosić góry. Możesz się od niego nie zgodzić, ale nie możesz go zignorować.

Osoby

znak cytatu Nie jesteśmy tym, kim chcielibyśmy być. Jesteśmy tym, czego najbardziej się boimy. Jesteśmy też tym, co ukrywamy przed innymi, a co dla nas samych jest najgroźniejsze. Jesteśmy naszymi strachami...

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nie jesteśmy samotnymi istotami. Jesteśmy zależni od innych. Nasza szczęśliwość jest wynikiem wzajemnej zależności, nie tylko między ludźmi, ale również między naszą planetą i nami

Osoby

znak cytatu Nie tylko talent, ale przede wszystkim siła charakteru decyduje o wielkości człowieka i o znaczeniu jego działalności dla innych ludzi.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Życie to nie jest coś, co nam się przydarza. Życie to coś, na co sami decydujemy. Nietoperze? Nie lękaj się ich, Harry. To tylko stworzenia. Jak każde inne. Sami wybierasz co z nimi zrobić.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Łatwiej jest mędrkować na tematy ogólne niż zrozumieć konkretnego człowieka, bo zrozumienie wymaga udziału osobowości, a mędrkowanie – tylko intelektu.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Mądry człowiek mówi, gdy ma coś do powiedzenia. Głupiec mówi, bo musi coś powiedzieć. Przez swoje milczenie można powiedzieć więcej niż słowami.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nie można się bać marzeń, bo to one kształtują nasze cele. Bez nich człowiek jest jak ptak bez skrzydeł, jak dziecko bez uśmiechu, jak ogień bez ciepła. Marzenia są jak gwiazdy, które pokazują nam drogę, nawet kiedy wszystko dookoła jest za ciemne, aby zobaczyć.

Osoby

Zobacz więcej