Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Szczerość to jedyna cecha, za którą ludzie mogą cię znienawidzić.

-Robert De Niro

Prawda

znak cytatu Nic nie kosztuje tak drogo, jak tanie prawdy.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Na zdjęciu jestem, ale to nie ja. Jestem tym, który jest na zdjęciu. Ale jestem tym, który patrzy na zdjęcie. Tak więc jestem na zdjęciu, ale i poza nim. Na zdjęciu jestem ciałem. Poza zdjęciem jestem duchem. Ciało jest prawdą ciała, duch jest prawdą ducha. Ale ciało bez ducha jest kłamstwem. Duch bez ciała jest kłamstwem. Tylko ciało i duch razem są prawdą. Prawdą człowieka.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda jest jak słońce, może oślepić nawet najostrożniejszego mężczyznę, lecz nigdy nie ginie w ciemnościach, nawet gdy jest ukryta.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Szczerość to jedyna taktika, której większość ludzi nigdy się nie nauczy. Najpierw zbyt wiele mówi, potem zbyt wiele kryje. Kiedy zdają sobie sprawę z błędu, zwykle jest już zbyt późno.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda jest, że nic na świecie nie jest trudniejsze niż szczerze mówić o sobie, mówić pełnię prawdy o sobie.

Prawda

znak cytatu Nie ma nic na świecie, co dałoby się ukryć. Prawda, choćby nie wiem jak głęoko schowana, zawsze w końcu wypływa na wierzch - to prawda o prawdzie. Bo nic tak bardzo nie chce być odkryte jak prawda ukryta. Leżąc na dnie cóż może robić, skoro nie wypłynąć na wierzch?

Prawda

znak cytatu Prawda nie jest dla nas narzędziem, którego używamy, dzięki temu, że znamy jej definicję, my żyjemy w prawdzie, pływamy w prawdzie jak ryby w wodzie, i nawet, jeżeli jesteśmy dobrzy pływacze, nie wiemy na czym w rzeczywistości polega to, w czym pływamy.

Prawda

znak cytatu Policjanci zwykle tracą orientację wobec prawdy. W końcu nieczęsto ją słyszą.

Prawda

znak cytatu A praktyka, jak wiadomo, jest najlepszym kryterium prawdy.

Prawda

Zobacz więcej