Słynna sentencja łacińska o człowieku
Homo sum, humani nihil a me alienum puto - Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Cytat łaciński mówiący o człowieczeństwie i empatii. Autorstwo przypisuje się Terencjuszowi.
Errare humanum est, perseverare autem diabolicum, et tertia non datur - Błądzić jest rzeczą ludzką, upierać się przy błędzie diabelską, a trzecia droga nie jest dana.
Sentencje łacińskieNon scholae, sed vitae discimus. Nie dla szkoły, ale dla życia uczymy się. Nie ucz się dla szkoły, lecz dla życia.
Sentencje łacińskieNon scholae sed vitae discimus - nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się. To sentencja, która przypomina nam o trwałej wartości wiedzy, która służy nie tylko zdobyciu dyplomu, ale przede wszystkim lepszemu, świadomemu życiu.
Sentencje łacińskieRes severa est verum gaudiumprawdziwa radość jest rzeczą poważną.
Sentencje łacińskieDivide et imperadziel i rządź.
Sentencje łacińskie"Carpe diem, quam minimum credula postero", co tłumaczy się jako "Chwytaj dzień, nie ufając jutrzejszemu". To starożytna rada do czerpania pełnymi garściami z tego, co daje nam teraźniejszość, nie tracąc czasu na niepewną przyszłość.
Sentencje łacińskieHomo sum, humani nihil a me alienum puto. Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Sentencje łacińskieCogito, ergo sum. Dum spiro, spero. Carpe diem. Credo quia absurdum est. Homo sum, humani nihil a me alienum puto.
Sentencje łacińskieNon scholae, sed vitae discimus. Nie dla szkoły, ale dla życia uczymy się. Sens tego powiedzenia to idea, że edukacja powinna służyć praktycznemu zrozumieniu i poradzeniu sobie ze światem, a nie tylko zdobyciu akademickiego stopnia.
Sentencje łacińskie"Fortuna est velut quidam fluctus aequoris; qui modo venit ad nos, modo recedit. Nam et celeritas ejus infinita est, et certam habet inconstantiam."
Sentencje łacińskie