
Jeżeli nic nie można zrobić, to trzeba się pogodzić z ...
Jeżeli nic nie można zrobić, to trzeba się pogodzić z losem.
Mnie nie podejrzewa nikt. Gdyż nikt nie wie, kim jestem.
Liczy się tylko książka, która jak nóż wbija się w serce czytelnika.
Nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie, ci którzy pasują do twojego życia, pojawią się sami i zostaną.
Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie czytają o dalekich lądach i śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń.
Wszystko inne to świadome mity, błędne interpretacje i poważne omyłki datowania!
Postanowiłem, że nie poddam się temu tragicznemu procesowi nabywania rozsądku.
Te mniejsze aspiracje bez wątpienia umożliwiają lepsze przystosowanie się do życia.
Mieliśmy już za sobą wszelkie powroty i wiedzieliśmy, że się nie wraca ani do tych samych miejsc, ani do tych samych planów. Chyba od tego momentu w człowieku zaczyna się dorosłe życie. Długo nie mogliśmy w to uwierzyć. Nieodwracalność zdarzeń i uczuć jest równie absurdalna jak śmierć, trudno ją zaakceptować. Na szczęście ta wiedza przychodzi na samym końcu: kiedy umiera nam ktoś bliski albo kiedy kończy się miłość. Ale zanim przyjdzie, człowiek próbuje i próbuje, próbuje o wiele dłużej niż to ma sens. - Grażyna Jagielsk
Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy.
Ale dziś nic nie jest takie, jak planowałam. To chyba nigdy się nie udaje, prawda?