To jest śmierć - przejście od "jest" do "był".
To jest śmierć - przejście od "jest" do "był".
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.
Im wrażliwszy się stajesz, tym bardziej poszerza się twoje życie.
Ludzie często mówią, że ten świat jest chory. Nawet nie wiedzą jak bardzo.
Są w życiu spotkania nieuniknione.
Każdy dzień powinien być znaczący i ważny, bo każdy wydaje się ostatnim.
Nie zawsze można uniknąć złych rzeczy; czasem nie ma wyboru. Po prostu trzeba robić to co uważa się za najlepsze w danej sytuacji.
Pośród wielu jej wad jedna okazała się nie do przeskoczenia: ona ciągle coś czuła, analizowała, co czuje, dlaczego tak czuje, co oznaczają jej uczucia, dlaczego analizuje, co zanalizowała, że czuje, i czy na pewno to czuła, co zanalizowała? Zygmunt Freud przy niej nie wymyśliłby psychoanalizy, tylko odleciałby w opium albo faszyzm, obydwa antydepresanty były chyba ówcześnie legalne.
Nie, nie ma żadnej nadziei. Naprawi mnie tylko mogiła.
Książki zmuszają cię, żebyś im dał coś w zamian, wysilił wyobraźnię i inteligencję, tymczasem film można oglądać - i to z przyjemnością - w stanie umysłowego lenistwa.
To nie ślady rozwiązują sprawy, tylko detektywi.