Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Życie jest zabawne, prawda? Kiedy już myślisz, że wszystko sobie poukładałeś, kiedy zaczynasz snuć plany i cieszyć się tym, że nareszcie wiesz, w którym kierunku zmierzasz, ścieżki stają się kręte, drogowskazy znikają, wiatr zaczyna wiać we wszystkie strony świata, północ staje się południem, wschód zachodem i kompletnie się gubisz. Tak łatwo jest się zgubić.

Życie

znak cytatu Nie ma sensu mieszać łez z piwem.

Życie

znak cytatu (...) drzwi frontowe trzasnęły jak pękające serce.

Życie
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek musi do wszystkiego dorastać sam. I do stosowania przymusu wobec siebie - także sam.

Życie

znak cytatu Czasem trudno utrzymać w ryzach strumień życia.

Życie

znak cytatu W życiu jest tak, że czasami musisz się zderzyć ze ścianą. Musisz nabić sobie potwornego guza. I wtedy ktoś, prawdopodobnie, jebnie cię jeszcze prosto w brzuch. Wówczas sobie przypomnisz, jak fantastycznie jest mieć płuca. Jak cudowny jest każdy bezproblemowy oddech. Jak cudowny jest krzyk.
A później? Później musisz wstać, oprzytomnieć i rozwalić tę ścianę, albo ją obejść.
Wstań, więc. Ja próbuję.

Życie
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Kalendarz i brewiarz Są to najważniejsze książki dla człowieka.

Życie

znak cytatu Każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny. I trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka.

Życie

znak cytatu Żywi powinni się uśmiechać, bo martwi już nie mogą.

Życie

znak cytatu Nagle ogarnął mnie spokój, uświadomiłam sobie, że wszystko jest i zawsze było w porządku. Jak powiedział Rumi, noc zawiera dzień. Możemy zacząć życie od nowa w każdej chwili i w każdym miejscu.

Życie

Zobacz więcej