Filozofia Wittgensteina
Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata. Cokolwiek jest, jest prawdziwe. Cokolwiek jest prawdziwe, musi dać się wyrazić.
Cytat filozoficzny Wittgensteina mówiący o relacji między językiem a percepcją świata.
Człowiek nie tylko ma wiele pytań, lecz także sam jest pytaniem.
Czas, który widzisz na zegarze, nie jest tym samym czasem, który przepływa w tobie, zmieniając cię. To jest twoje życie. Pamiętaj o tym.
Życie jest tragedią dla tych, którzy czują, i komedią dla tych, którzy myślą. Trzeba kierować się zdecydowanie jednym z tych punktów widzenia, ponieważ jedno wyklucza drugie.
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Sztuka życia polega na tym, aby przekształcać problemy w wyzwania oraz neutralizować cierpienie poprzez zmienianie naszego stosunku do niego.
Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym.
Oto przysłowie filozoficzne „niech niczego nie będzie zbyt wiele” winniśmy stosować nie tylko do obyczajów, ale i do słów; cokolwiek bowiem przekracza miarę, jest skażone.
Czasem miłość nie wystarcza
A droga staje się trudna do przebycia, nie wiem dlaczego.
Kto nie rozumie logiki, ten zwykle nie rozumie i tego, że jej nie rozumie.
Jeżeli nawet życie ludzkie jest bezcenne, postępujemy zawsze tak, jakby istniało coś, co jest więcej warte niż życie ludzkie... Ale co?