Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Napad dręczonego sumienia. Wtedy chce się wchłonąć samą siebie.

Życie

znak cytatu Samotność to dziwna rzecz.
Zakrada się cicho i niepostrzeżenie. Siada obok Ciebie w ciemności. Głaszczę Cię po włosach, kiedy śpisz. Owija się wokół twojego ciała i zaciska się tak mocno, że brakuje Ci tchu, że zamiera twój puls, choć krew płynie coraz szybciej. Dotyka ustami miękkich włosków na twoim karku. Zostawia kłamstwa w twoim sercu, kładzie się w nocy w twoim łóżku, wysysa światło z każdego kąta. Nie odstępuje Cię na krok, kurczowo trzyma Cię za rękę tylko po to, żeby jednym szarpnięciem pociągnąć Cię w dół, kiedy usiłujesz się podnieść.

Życie

znak cytatu Krótko mówiąc, największą zaletą życia samemu jest poczucie wolności.

Życie

znak cytatu Tym samym mózgiem myśleć i wierzyć?

Życie

znak cytatu Ludzie marnują sporo czasu. A potem chcą więcej. Więcej godzin w ich dniach, więcej dni w ich latach i więcej lat w ich życiu.

Życie

znak cytatu Czy może być coś równie wspaniałego jak symfonia natury?

Życie

znak cytatu Ciekawość jest dla mnie jak narkotyk; jeśli
nie potrafię jej zaspokoić, czuję się martwa.

Życie

znak cytatu Śmieszność hańbi bardziej niż hańba.

Życie
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Często mam wrażenie, że ludzie są najbardziej stadnym ze wszystkich zwierząt. Jeżeli rzucisz na przykład kilka – kilkanaście jednostek na względnie pusty obszar, już po chwili zaczną się przyciągać jak magnesy, zbierać w jedną kupkę, początkowo szeleszczącą od czasu do czasu wyrzucanymi plotkami, a potem bulgoczącą emocjami kipiącymi w pochwałach lub kłótniach albo nawet współfałszującą jakiś przebój nadawany akurat w radio.

Życie

znak cytatu Przeszłość nie ma wartości, jeśli teraźniejszość nie jest równie dobra jak ona.

Życie

Zobacz więcej